Отива бабичка да гласува, но си забравила очилата. До тъмната стаичка стои "наблюдаващ" от НДСВ и бабата му казва:
- Сине, помогни ми да си попълня бюлетината.
Той й помогнал.
- А за кого гласувах? - попитала старицата.
- Бабо - строго я скастрил наблюдаващият, - у нас изборите се тайни!
Лейди Астор веднъж се обърнала към Чърчил със следните думи:
- Ако бяхте мой съпруг, щях да сложа отрова в кафето ви.
Чърчил й отговорил:
- Ако ми бяхте съпруга, щях да го изпия.