Един шут чел на кралицата виц. Прочел го един път, прочел го втори път, прочел го трети път. Накрая кралицата казала:
- Ееееее стига си го чел този виц! Разбрах го вече!
- Да Ваше величество, но аз още не съм го разбрал.
Бебета - момченце и момиченце, си говорят. Момиченцето се разкрещяло:
- Помощ! Помощ!
Момчето я погледнало и казало:
- Защо предизвикваш паника? Не виждаш ли, че си седнала на бибероната!