Седи мъдрец и размишлява. Към него притичва развълнуван човек:
- Преди малко оттук мина един убиец, видя ли накъде тръгна?
- Какъв убиец?
- Убиец, бе! Такъв, който убива хора.
- Палач?
- Не, бе, който убива без причина.
- Войник?
- Не, този убива хора в собствените им домове.
- Аааа, разбрах, никакъв лекар не съм виждал да минава...
Пияница се прибирал залитайки и се блъснал в уличен стълб. Един човек го видял и го попитал:
- Ако искате мога да ви заведа до вас.
- Аз мога и сам, само ми кажи колко цицини имам на главата си.
- Пет.
- E, имам още 3 стълба до вкъщи.