Един пътник се изнервя, от това, че влакът в който пътува спира през 5 минути, а на всичкото отгоре пътува бавно. При поредното спиране, пътникът пита кондуктора :
- Прощавайте, защо отново спираме?
- Има легнала крава на релсите…
- Но ние спираме сигурно за 10-ти път…
- Ами да, защото тя се разхожда пред локомотива.
Късно вечерта. Малка и безлюдна уличка. Към един се приближават двама:
- Ей...Да имаш цигари?
Мъжът, сваляйки си часовника и изваждайки си портфейла:
- Копелета, кога ще се напушите всички най-после?!?!