Любовта идва, когато най-малко я очакваме, когато не я търсим. Търсенето на любов никога не ни довежда до подходящ партньор. То само създава копнеж и нещастие. Любовта никога не е вън от нас, ние я носим в себе си.
Доктор среща на улицата жената на свой пациент и я пита:
- Кажете, как се чувства мъжа ви? Излекува ли се от своята разсеяност?
- Как да ви кажа, докторе, видимо, още не съвсем. Когато влезе сутрин в кухнята, първо ме удря с лъжицата по главата, а след това целува яйцето.