В час по зоология учителката пита:
- Деца, кой ще ми каже защо писията е плоска?
- Защото е преспала с кита - отговорил Иванчо.
- Иванчо, вън от часа ми!
Иванчо излязъл, а учителката продължила:
- Е добре, деца, а някой знае ли защо на рака очите са изскочили от орбитите?
Вратата леко се отваря и Иванчо казва:
- Защото е видял цялата тази работа.
Баба Меца свикала горските обитатели и им казала:
- Имам една лоша и една добра новина. Коя да ви кажа по-напред?
- Добрата - казали те.
- Добрата новина е, че в гората са докарали един камион презервативи, а лошата, че ежко ги разтоварва...