Двама ловци се изгубили в гората. Лутали се дълго, но не успели да се ориентират и единият предложил на другия:
- Ще стрелям три пъти, може някой да ни чуе.
Така и направил. Почакали половин час, но нищо не се случило.
- Стреляй ти три пъти - казал единият, сега вече може да ни чуе някой.
- Добре - отговорил другият, обаче имам само една стрела...
химн на мвр:
Нашата полиция
Ако някой, някъде предава
своето отечество на скраба,
ако клетвата за дълг погази -
моята полиция е тази.(2)
Ако някое продажно братство
граби от народното богатство,
истината днес ний знаем с вази -
родната полиция е тази.(2)
Припев:
Хора, вий пари носете,
хора, подкупете ни добре!
Яко е да служиш в редовете,
на България и МВР (2)
Ако някой вярата убива
и престъпниците сам прикрива,
ако някой лъже, че ви пази -
нашата полиция е тази.(2)
Ако някой днес ви уверява,
че с властта не злоупотребява,
а на дело ви правата гази -
милата полиция е тази.(2)
Припев:
Хора, вий пари носете,
хора, подкупете ни добре!
Яко е да служиш в редовете,
на България и МВР (2)