- Какво правят чукчите, когато е студено?
- Слагат една свещ в центъра на палатката и се нареждат в кръг около нея.
- А какво правят, когато стане още по-студено?
- Запалват свещта.
Вечер. Към чакащите хора на автобусната спирка се приближава баба с едно куче в ръце и пита всеки:
- Това куче не е ли ваше?
Всички й отговорили отрицателно и тя си тръгнала доволна, галейки кучето с думите:
- Чудесно! Сега ще отидем вкъщи и такава супичка ще направя от теб...