- Защо художниците винаги слагат подпис на картините си долу вдясно?
- За да може да бъде видян от ценителите на живописта и да не окачат картината наопаки.
Две блондинки си говорят:
- Знаеш ли, че Мария умряла?
- Как?
- Ами, скочила в морето и се удавила...
- Но, нали можела да плува?!?
- Да, но като скочила, видяла табела "ЗАБРАНЕНО ПЛУВАНЕТО!"...