Котарак лежи на двора. Покрай него минава стопанката и му говори:
- Хапна, разходи се, подремна. Аз да можех така да живея...
Котаракът си мисли:
- Удави ми децата, стерилизира жена ми, мен ме кастрира... Хак ще ти е такъв живот!...
Отиват двама на интервю за работа. Шефът на отдел "Кадри" го поглежда и пита единия:
- Пиете ли?
- Пия.
- Колко може да изпиете?
- Ами, то зависи как...
- Не сте ни нужен.
Питат другия(Генко):
- А вие пиете ли?
- Да, пия.
- Колко?
- Кило водка.
- Взимаме ви.
Първият мъж се възмущава:
- Как така, аз пия като всички, не ме взехте, а той може да изпие кило водка и го взимате.
- Той си знае мярката, а Вие не!