В отделението за слаботелесни докторът решил да види кой е оздравял. Влязъл в стаята и попитал:
- Кой ще ми помогне да преместя това шкафче?
- Пешо, Пешо - отговорили всички.
- Защо пък Пешо? - попитал докторът.
- Защото вчера вдигна един цял вестник.
Върви си лисицата из гората и вижда едни големи, светещи очи в храстите.
- Здравей, Бухльо!
- Аз не съм бухал...
- Ами какво си тогава?
- Аз съм мишката Мишо.
- Ми добре, но защо са ти толкоз големи очите. бе?
- Акам, бе, Лисо, акам..