Лети Световната икономическа криза над Америка, поглежда надолу и си казва:
"Ооо, добре съм се справила!".
Отива към Европа, поглежда Англия, Франция, Германия и се поздравява:
"Ааа и тук добре съм се справила!".
Поглежда, обаче, България и си казва:
"Ха,тук са се справили и без мен!?"
Корабът потъва. Всеки се спасява, като се залавя за останалите да плават по повърхността предмети.
Към дама, вкопчила се за корабното пиано, се доближава джентълмен и пита възпитано:
- Ще разрешите ли да ви акомпанирам?