В купе в първа класа седят една баба, внучето й и една мутра. Внучето пита баба си:
- Бабо, може ли да пусна едно гълъбче?;
Бабата отговаря:
- Може баба, пунсни.
Тогава детето става и пръдва. След малко пак пита баба си:
- Бабо, може ли да пусна още едно гълъбче?
Бабата пак отговаря:
- Може баба.
Тогава мутрата казва:
- А пусна още едно гълъбче, а ти насиних гълъбарника!!!
Светльо и Гошко чакат да дойде Дядо Коледа. По-малкият, Светльо, гори от нетърпение и предлага на батко си:
- Хайде да излезем да посрещнем Дядо Коледа! Може да обърка апартаментите!
- А, не! - категоричен е баткото. - Навън е много студено.
- А защо е студено? - продължава да се вълнува Светльо.
- Защото слънцето се е скрило.
- Къде?
- Ами и то е отишло някъде на топло - обяснява Гошко.
- Гошко, харесва ли ти тромпетът, който ти подарих за Коледа?
- Това е най-хубавият подарък, който някога съм получавал, дядо!
- Много се радвам! Значи ти харесва да свириш?
- Не, но татко ми дава по 5 лева на ден, за да не свиря...