- Подсъдими! Осъждам ви да платите парична глоба в размер на 500 долара за обида на държавен служител. Искате ли да кажете нещо по повод присъдата?
- Иска ми се, господин съдия. Но при тези цени...
Светльо и Гошко чакат да дойде Дядо Коледа. По-малкият, Светльо, гори от нетърпение и предлага на батко си:
- Хайде да излезем да посрещнем Дядо Коледа! Може да обърка апартаментите!
- А, не! - категоричен е баткото. - Навън е много студено.
- А защо е студено? - продължава да се вълнува Светльо.
- Защото слънцето се е скрило.
- Къде?
- Ами и то е отишло някъде на топло - обяснява Гошко.
- Гошко, харесва ли ти тромпетът, който ти подарих за Коледа?
- Това е най-хубавият подарък, който някога съм получавал, дядо!
- Много се радвам! Значи ти харесва да свириш?
- Не, но татко ми дава по 5 лева на ден, за да не свиря...