Мъжът ревнува тази, която е с него.
Жената ревнува този, който е с нея сега, този, който е бил с нея някога, този, който е можело да бъде с нея в миналото, този, за който е имала планове, и даже този, който самата тя е отхвърлила.
Гробар се прибира вкъщи капнал от умора. Жена му го пита:
- Много погребения ли имаше днес?
- Не, само едно ...
- А защо си толкова уморен?
- Ами, щото погребваха на някакъв човек тъщата ...
- И?
- Наложи се да я спускаме и изваждаме седем пъти на бис ...