Събрали се на търговски събор 3-ма търговци на ябълки.
Първият казал:
- Да знаете пък каква ябълка отгледах аз... едва я домъкнах до събора да я покажа, 100 кила..
Вторият:
- А моята пък каква е... извиках 3-ма човека да ми помогнат да я сложа в каруцата и тя зе че се счупи...
Тогава третият се обадил:
- Това не е нищо. Аз моята като я сложих в каруцата излезе един червей и изяде коня.
Поради ремонт,бръснеме отзад.(надпис на бръснарница)
Сироп няма,хоци-доци също.(табела на павилион за закуски)
Българско бельо-директно от вносителя.(надпис на Женския пазар)
Яйца-собствено производство!(реклама в магазин)