Седят двама приятели и си пият. Хубаво, ама им свършили парите, а им се пие още. Единият казва:
- Аз знам къде има една бутилка водка, ама трябва да отидеш да я вземеш?
- Така ли? Къде? Веднага отивам!
- Значи, нали знаеш къде живея? Отиваш у дома, отваряш вратата, промъкваш се на пръсти, влизаш в кухнята и там е хладилника - а вътре е водката.
Скача другия и излиза. Връща се след половин час, носи водката и казва:
- Абе то това хубаво, ама ти знаеш ли, че като се промъквах към кухнята погледнах в хола - там жена ти е с друг мъж!
- Знам, бе, знам - махнал раздразнено с ръка първия. - Тя нали бутилката е негова...
На един строителен обек ще идва телевизия да снема и бригадира предупреждава работниците да не говорят мръсотии. Идин попитал: А ако ми дойде да напсувам някой? Бригадира: Ще му кажеш: Не сте прав господине! Идва телевизията, всичко е наред, но нещеш ли по удно време един от работнизите изтървал отгоре една кофа с вар на главата на бригадира. Той се пообърсал, погледнал нагоре, погледнал и камерата и извикал: Алоооо, не сте прав господине, и майка ви не е права и целият ви род не е прав!