Водни спасители на езеро забелязват младо красиво момиче, което кара водни ски, как изведнъж пада и започва да се дави. Водата била студена и на спасителите не им се влизало и докато се мотаели, момичето се удавило. Така и така щели да ги съдят, решили поне да влязат с водолазните костюми, да извадят готината млада девойка и да я изчукат поне, като за последно... Преди тях да ги чукат в затвора. Речено-сторено...извадили я, сложили я на едно легло в спасителската кабинка и единият я почнал. След минута казал на другия:
- Братле, тая много мирише, бе! Не мога да трая повече, ела ти да я чукаш!
Сменили се и след минутка вторият доброволец:
- Братле, тая верно много мирише! И аз не мога! Абе, оная мацка водни ски ли караше?
- Да, брат, водни ски.
- Лелеее, скивай тая бе! Тая е с кънки за лед!
Двама студенти се напили безпаметно и на сутринта , като се събудили единият решил да избъзика другия и му казал:
- Един на нула за мене..
- Защо?
- Ами снощи така се бях напил, че съм те опънал погрешка...
На другият му станало много гадно, но какво да направи - станалото станало и си замълчал. След известно време ситуацията се повтаря и на сутринта потършевшият от предния път казва:
- Един на един ..
- Кво един на един бе !?
- Ми сега и аз те опънах през нощта
- Ти луд ли си бе! Аз майтап си правех тогава
Онзи се замислил малко и казал:
- Eдин на нула тогава ..