На вратата се звъни. Отварят - на прага стои съседът.
- Какво има?
- Комшу, защо котката ти вие така?
- Къпя я - отговорил домакинът.
- Е, и аз къпя мойта, ама не вие така!
- А как я изтискваш?
Разсеян професор разпитва асистентката си:
- Бяхте ли снощи на театър?
- Не, професоре, прекарах вчера в леглото си.
- М..д...а...а... - продължава професорът - и много ли хора имаше там?