Чукче пита баща си:
- Татко, защо говорят за нас, че сме глупави?
- Защото сме… и чука два пъти с пръст по масата.
- Я, татко, някой чука, ще ида да отворя.
- Стой, глупак такъв. Аз ще отворя.
Шляе се Вълка из гората и си мисли:
- Къде ли се е скатала Червената шапчица? Както съм зажаднял
- ще я опъна зад първия храст.
Още не бил завършил мисълта си и мернал нещо червено зад близкия къпинак. И естествено без да му мисли скочил в него.
- Бух! Бах! Ох! Ах!
Накрая излиза Вълка целия посинен и раздърпан и псува:
- Мамка Ви Червено
-баретска! Пак ли си разигравате ученията в нашата гора? !