Отишъл столичен активист при Дядо Господ и го пита жално:
- Господи, защо тази пуста България все пловдивчани я управляват?
- Лошо няма бе, майна - бил краткия и лаконичен отговор.
Директор отива на лекар и се оплаква от преумора. След като го преглежда, докторът го пита:
- А как сте със секса?
- Един момент... - директорът изважда бележника си и прави нужната справка. - Секс имам всеки понеделник, вторник, сряда, четвъртък и петък.
- Множко е! - констатира лекарят. - Вторник трябва да отпадне!
- Но докторе, това е единствената вечер, която прекарвам вкъщи.