Две костенурки в пустинята. Водата е на привършване. Едната казала:
- Отивам за вода, в напръстника има три капки, да не ги изпиеш, докато се върна?
- Няма - обещала другата.
... Изминал цял месец!
Тогава тази, която останала при напръстника, се опитала да отпие една капка. В този момент зад една дюна се чуло:
- Ако ще си правим номера, по-добре да не тръгвам!
Един старец се срещнал с приятеля си и вдъхновено му казал:
- Ставам тази сутрин, и гледам - той станал!
- Е как го направи?
- Не знам!
Минал още един ден - положението е същото. На третия ден всичко вече си било нормално. Първият старец казал на втория:
- Ясна е работата, наборе. Обул съм си гащите на обратно, и му миришело на дупе!