Един човек отишъл по работа в едно село. Попитал един от селяните:
- Къде е кмета?
- Сее - казал селянинът.
- През февруари?
- Абе какво го питаш тоя, той не може да каже "р"! - обадил се друг селянин.
Мъж влязъл в бар и си поръчвал мартини след мартини. След всяка чаша вадел маслинката и я поставял в буркан. След два часа барманът не издържал и го попитал:
- Защо правите така?
- Защото жена ми ме прати за буркан маслини...