Вестник работническо дело интервюира 105-годишен дядо:
- Дядо, кажи сега, каква е рецептата за дълголетие?
- Ами сутрин като стана и хоп една ракийка, наобед хоп малко мастика, следобед хоп малко винце и за вечеря каквото остане.
- А я кажи, кой е този човек отсреща, дето води козите?
- Мани го. Това е баща ми, той е пияница...
Марийка я нямало в града, десетина дни била на гости на баба си. Като се върнала пита Иванчо:
Липсвах ли ти скъпи, мислеше ли за мен?
Много! Всяка вечер държах в лявата ръка оная твоя снимка от плажа и с дясната мислех за теб! !