Легнала триглавата ламя да спи.По едно време едната глава се сьбудила и почнала да пие. Но и станало скучно и сьбудила втората глава.Почнали да пият двете, расвеселили се. В това време се сьбудила и третата глава видяла ги и казала:
- Пийте! утре ще поврьщаме и трите
Двама студенти в габровския университет спорели какво да пият този път. Единият дал компромисно решение:
- Ще хвърляме ези или тура. Ако се падне ези ще пием бира, ако се падне тура ще пием водка, ако обаче остане във въздуха - ще учим!
Хвърлили стутинката и тя останала във въздуха. Другия младеж възкликнал:
- Мамицата им. Онея от горе пак правят опити.