Старшина пред ротата:
- Ако не си носите шапките, ще се разболеете от менингит. Менингитът е страшна болест, от нея или умират или стават идиоти. Ние с брат ми в детството си преболедувахме от менингит - той умря, а на мен ми провървя...
Едно момченце плаче:
- Какво се е случило, миличко?
- Мама отиде и ми удави всичките котенца.
- Ооо, това наистина е ужасно!
- Да... ама..тя ми беше обещала аз да го направя.