Учителката по биология пита:
-Иванчо, кажи кой е най-важния орган на човека?
Иванчо се зачудил, а всички заподсказвали-сърце, бял дроб, черен дроб...
-Ами кожата! -казал Иванчо.
-Какво те кара да мислиш така? -попитала учителката.
-Ами ако нямаше кожа госпожо, мъдете в ръцете ли щяхме да си ги държим?
Карал си един мъж към вкъщи, но го спира патрул:
- Пили ли сте, сър?
- Не, защо? Да не би да криволича по пътя?
- Не. Карахте без грешка. Издаде ви тази дебела грозотия до вас.