Докато преглеждал пациент, лекар постоянно си мърмоел:
- Добре, добре, добре! Ей-й много добре!
Пациентът се изнервил и попитал:
- Докторе, кажете какво ми е, защо постоянно повтаряте \"добре\"?
Докторът:
- Казвам добре, че и аз не съм болен от тази болест.
На пазара човек продава петел. Идва купувач.
- Гони ли кокошките?
- Гони ги, та не му стигат, ами и на овцете се качва, и на кравата се опитва
- Че тогава защо го продаваш?
- Взе да заглежда и жената