Двама студенти решили да си вземат домашно животно.
- Да вземем едно куче?
- Ти луд ли си бе, много лаят, ще се изпокараме с комшиите.
- Тогава хамстер?
- Не става, мразя мишките.
- Ами тогава прасе?
- Ама ти луд ли си... Мизерия, смрад...
- Е, нищо му няма, за една седмица ще свикне.
Целомъдрен съпруг към младата си жена:
- Скъпа, аз първият ти приятел ли бях?
- Да, скъпи - отговаря честно тя.
- Колко се радвам, наистина!!!
- И аз! С останалите петдесет направо си легнахме без да се запознаем, пък камо ли да станем приятели.....