Ген. Борисов потърси благословия от патриарх Максим
-----
"Бог да е с нас”, бяха единствените думи, които Борисов каза на излизане от Светия синод.
-----
"Местоимението "Ние", по отношение на самия себе си, имат право да употребяват крале, президенти, редактори, а също така и носителите на глисти"
Марк Твен
-----
На изпроводяк Максим към Бойко:
- Успех, колега!
Те се познаваха още от 80-те години на N-ти отдел на ДС.
Иванчо и Марийка били млади и мн се искали.Но бащата на Марийка я оженил в горната махала, а Иванчо останал да живее в долната.Не издържал И на нагона и отишъл при Марийка.Тя била на балкона и чистела нещо.
-Марийке айде дай да те изчукам.
-Не мога И, мъжа ми е в къщи.
И това се повтаряло всеки път.След 40 години Марийка видяла И пак под терасата да се разхожда.
-Иване хайде ела, моя го няма.
-Марийкеее и моя го няма вече миличка.Айде чаооо