Майка разказва на детето си:
- Имало едно време цар...
- Мамо! Мамо, ами царица?
- Не сме стигнали до там. Но щом искаш да знаеш - избягала с готиния рицар.
Изпитват Иванчо по география, но той нищо не знае и накрая учителката му казва:
-Иванчо сега ти задавам един въпрос,ако отговориш ти пиша 6-тица,ако не отгожориш ти пиша 2ка
-Добре госпожо
-Димитровград град ли е?
-Не,не е град
-Как да не е град нали завършва на град
-Козлудуй като завършва на уй,уй ли е?