В час по литература, децата имали задача да напишат разказ на избрана по тях тема. Като няколко минути преди края на часа, няколко деца трябвало да станат да прочетат това което са написали. Като особено силен ученик вдигнали Иванчо на дъската да чете.
И той започнал да срича лекинко :
- Зима е. Престанало е да вали сняг и земята се е сковала от сухия студ който я обвива ...
- Браво Иване, - прекъснала го учителката - ще оправим двойките !
- ... езерото е замръзнало - продължил Иванчо - и вълците се шибат на леда !
- И В А Н Е, не те ли е срам, пак започна с твоите истории, не ти ли е неудобно ?
- Е как ще е удобно госпожо ? Нали е хлъзгаво...
Две кучета при ветеринаря си говорят:
- Защо си тук?
- Вчера стопаните ми бяха ме оставили сам и обърнах цялата къща наопаки. Сега искат да ме кастрират.
-А теб за какво са те довели?
- Гледам си аз вчера, моят стопанин легнал по корем и се пече гол. Не можах да се сдържа и го опънах.
- Сега и теб ли ще кастрират?
- Не, само ще ми отрежат малко ноктите!