Бай Ганьо отишъл в Америка. Гледал, разхождал се, хапнал туй-онуй и не щеш ли - доходило му се по голяма нужда. Тича той в тоалета и за негово голямо нещастие - всичко заето! Чудил се какво да прави, събул си чорапа и там си свършил работата. Е да, ама къде сега да го дене? Гледа той-прозореца отворен. Развъртял го той над главата си и - фърррр - го метнал. Е да, ама той бил скъсан и оплескал навсякъде. Повикал той чистачката и й казал:
- Ще ти дам 5 долара ако почистиш!
А тя се поогледала и му отвърнала:
- А аз ще ти дам 50, ако ми кажеш как си си въртял задника...
Учителката извикала бащата на малкия Иванчо.
- Господине, добро дете е, но, деликатно казано, трябва да обърнете сериозно внимание на порочния му начин на мислене и цензуриране на речника му!
- Кво направи г-жо?
- В часа по зоология зададох въпроса, кое животно има най-големи яйца? Иванчо отговори - слонът.
- Ако не са на слона, на кой са тогава?
- На щрауса, г-не!
- Хм, затова ли като тръгне да се опита да литне, маха, маха с крила, криви се и колкото и да се засили, все не може да литне! Ясно!