Началник на малка гаричка отива при пътник, чакаш на перона и му казва:
- Губите си времето:влакът за Курило в 10:20 вече не спира на нашата гара.
- Как така? Сменили са разписанието ли?
- Не, просто дадох на машиниста назаем 100 лева.
На едно момченце му измряло цялото семейство, майка му, баща му, баба му, дядо му, абе всички. Изпратили го в едно сиропиталище. Веднъж една от възпитателките в дома го попитала:
- Кажи сега мойто момче, от какво умря майка ти?
- Ами... Сгази я валяк!
- А баща ти?
- Ами и него го сгази валяк!
- Хм. Е добре де, ами баба ти от какво умря тогава?
- Сгази я валяк!
- И дядо ти ли го сгази валяк?
- Да, и него!
- Е, добре де моето момче, сега на теб какво ти остана?
- ВАЛЯЯЯЯЯЯК!!!