Един пич много си падал по една девойка и няколко месеца я гонкал, да я сваля. Девойката полека-лека почнала, да поддава и накрая се съгласила. Ходили на кафе и се прибират вкъщи. Нашия я съблича и к`во да види. Краката й стархотно космати. Отвратил се той и му се отщяло всичко. Застанал пред нея, почесъл се по главата, и пита:
- Чудя се, тия големи косми, дет` ги виждам по краката ти, не ти ли пречат да бягаш бързо?
- Не бе, що, даже много бързо си бягам с тях.
- Ма, бегай бе, бегай к`во чакаш...
В гората е въведено военно положение. Всички минават пред донаборна комисия(шеф е лисицата).
Заекът се чуди как да изклинчи. Започват да го преглеждат - всичко му е наред.
- Зайо виждаш ли?
- Неее!
- Какво ти е?
- Ами не виждам!
Лисицата помолила членовете на комисията да напуснат залата и се съблякла гола:
- Сега виждаш ли
- Ннне.
Приближила се до него, открехнала му гащите и се охилила.
- Виждаш, виждаааааш!
Заекът се измъкнал с наведена глава. Отвън чака ред Вълкът:
- Зайо, кво питат?
- Мани, мани. Ако не ми беше станал - нямаше да ходя войник.
- Бреее, ми кво да правя сега?
- Отрежи си го!
Вълкът си го реже, стиска се с 2 ръце от долу и влиза при Лисицата, която е още гола:
- Оооо Вълчо, здрасти. Ако ми теглиш сега една пишка - няма да ходиш войник !