Лежат си на плажа сваляч и садист и наблюдават минаващите мадами. Минава страхотно гадже.
- Ей, брато - развълнувал се свалячът. - Тая да я добараш насаме, да й свалиш дрешките и...
- ...и бой, бой, бой! - допълнил го садистът.
Бай Иван за първи път ще ходи в София. Не бил излизал от село цял живот. Като се върнал, комшията Пешо
пита:
-Е, как е големият град?
-Хмм, нищо особено, много народ, много коли, ама са малко нервни! Влязох да ударя една ракия в някаква кръчма, вътре лъскаво, скъпо, едно младо, голичко, на една сцена половин час се мъчи да отскубне железен колец, като тия, дето ги слагам за доматите. Дърпа, гъне се, не издържах, скочих и го отскубнах и едно младо, яко ме изхвърли от кръчмата, даже не си платих ракията.