Иванчо не ходил два дена на училище и когато отишъл, учителката го попитала:
- Иванчо, защо те нямаше два дена?
- Ами госпожо, баба почина та за това! - отговорил й той.
- А, така ли, тогава приеми моите съболезнования! -му казала госпожата.
Но на другия ден учителката го попитала:
- Иванчо, ти защо ме излъга за баба си? Снощи като минавах покрай вас я видях на прозореца?
- А, госпожо, той татко нарочно я е подпрял, за да й тече пенсията!
Пътуват във влака една монахиня, а до нея една мацка. Мацката казва на монахинята:
-Абе аз, вас не мога да ви разбера! Ей това палто, дето съм с него, ми го купи гаджето, предишното ми купи кола, а любовника ми купи апаратамент.....
Монахинята се връща бясна в манастира, влиза в килията си и тръшва вратата. По някое време се почуква на вратата.
- Кой е? - попитала монахинята.
- Аз съм, отец Боян!
- Я, да ми се махаш с тия вафли.....