Трима полицаи се събрали и разговарят за току-що кандидатствалите им синове. Единият се хвали:
- Моят син изкара отличен резултат на изпита и аз му купих скутерче да се вози...
Вторият казва :
- Синът ми има бал да влезе в елитните училища и аз му купих колело.
Третият полицай умърлушено признава, че синът му е изкарал двойки на изпитите.
Двамата му приятели единодушно заявили:
- Ами купи му енциклопедия тогава!
- Когато започне да учи, тогава ще се вози на енциклопедия! - троснато отвърнал полицаят.
Деца, не ме нервете, стар човек съм! - казва учител по алгебра. - Ако познаете на колко години съм ще ви освободя от часовете си за един месец.
- На 44! - възкликнал Иванчо.
- Откъде разбра, бе Иване?
- Ами, господине, имам един брат на 22 години, който е полуидиот!!!!