Прибира се мъж от бар, ама убийствено пиян, три пъти се ударил в касата на вратата преди да влезе.
Хваща го жена му и му вика:
-Свиньо, къде беше пак бе? Пак си пил като свиня!
-Чи ко маа! Откриха един нов бар! "Златния бар"!
-Тъй ли..и що е златен?
-Как що ма? Ти проста ли си? Кат е златен, начи е златен. Демек, има златни столове, златни маси, златни чаши, имаше дори златен писоар(това в което мъжете пикаем)..
-Айде бе..чакай да я видя тая работа..
Жената открива телефона на бара на 144(Услуги), звъни и пита:
-Алоо, "Златния бар" ли е?
-Да! Кажете?
-Абе да имате златни неща там?
-Да госпожо. Всичко е златно, от столовете до полилеите. И дори болтовете ни са златни..
-АА..тъй..а златен писоар имате ли бе?
-Момент..
И жената чува как отсреща се провиква говорещия на някой друг:
-КОЛЕГААА, ИМАМ ВРЪЗКА С ЖЕНАТА НА ТОЯ, ДЕТО ТИ ПИКА В САКСОФОНА!
Малкият Иванчо се научил да смята на пръсти. Веднъж, когато им дошъл на гости дядото, накарали Иванчо да демонстрира това си умение. Дядото задал въпрос:
- Колко е три плюс четири?
Иванчо сметнал на пръсти и отговорил:
- Седем!
Дядото:
- Слушай, синко, не трябва да смяташ на пръсти. Скоро ще тръгнеш на училище, а това хич няма да се хареса на учителката. Я си сложи ръчете в джобовете сега!
Иванчо си пъхнал ръцете в джобовете. Дядото пита:
- Колко е пет плюс пет?
Иванчо почва да шава с ръце в джобовете и после казва:
- Единайсет!