Понеделник. Двама полковника си говорят за риба, кой къде бил, какво хванал. До тях седи млад лейтенант и тъжно подсмърча. Единият полковник го попитал:
- Кажи защо си толкова тъжен?
- И аз обичам да ходя за риба, но жена ми не ме пуска.
- Е това ли ти е проблема. Ние сме му хванали цаката. В събота като стана дърпам завивките и казвам на жена ми: "Егати и задника !". Оная ми се разкрещява и ме гони от вкъщи.
Събота сутринта лейтенантът дърпа завивките:
- Егати и задника! Майната й на рибата!
Четири приятелки се връщат от морето. Първата казва:
- А пък аз всичко ще кажа на мъжа си!
Втората:
- Каква глупост!
Третата:
- Каква смелост!
Четвъртата:
- Каква памет!