Мърморила си една баба:
Туй сегашните млади срама си немат. Натискат се по трамваите, цаливат се по входовете..., абе срама си немат! А едно време що беше, ей...
Чекам яз да се мръкне, па да заспат старите. Па после тихо отворим вратата, па се изсулим наповънка, па прибегнем до плето. Па Вуте он доде от другата страна. Па я кат се обърнем и дигнем полите, па Вуте пусне потурите, па срам, срам, срам!
А то туй сегашните млади срама си немат!
При врачката.
- Преди пет години ми казахте, че ще се омъжа и ще имам пет деца.
- А сега какво искате?
- Ами, вече имам пет деца..
- Чудесно! Поздравявам ви.
- ...и дойдох да попитам кога ще се омъжа.