Иванчо се прибира вкъщи и казва на майка си и баща си:
- Мамо, тате, имам добра и лоша новина! Добрата е, че имам шестица по математика, а лошата е, че съм голям лъжец!
На вратата на известен политик се звъни. Отваря той и на вратата висок мъж в черен костюм, нахълтва в къщата, вади пистолет и му го опира в челото.
- Ама, аз такова... - уплашил се политикът.
- Аз съм наемен убиец и ще ви убия без да усетите - прошепнал човека в черния костюм.
- Ооо,така ли било - отдъхнал си политикът, - аз помислих, че сте данъчен...