Мъжът се прибира след работа и гневно казва:
- Трябва спешно да се отървем от моя шофьор, мила. Той вече седем пъти замалко не ме убива!
- Колко си жесток, скъпи. Дай му още един шанс...
Поп и ходжа от едно село си купуват коли. Ходжата отива на гости на попа и вижда как попа освещава колата и го пита:
- Какво правиш?
Попа отговаря:
- Това е християнски обичай, прави се за да върви всичко по вода.
Ходжата се прибира и вечерта на гости му отива попа, и какво да види, ходжата хванал един трион и реже аспуха на колата си.