Два комара се срещнали на селската чешма. Единият си плискал обилно слабините с вода.
- Какво правиш, приятелю, не сме се виждали отдавана!
- Ох, остави се, много пострадах. Тръгнах да свалям светулки. От светулка, на светулка, но накрая попаднах на фас от цигара...
- Какво е това командир на полет?
- Това е мозъкът на екипажа!
- Какво е това щурман?
- Това е главата на екипажа!
- Какво е това бордови инженер?
- Това са ръцете на екипажа!
- А какво е това втори пилот?
- А това е, ъъъъ, ами член на екипажа!