Двама писатели, които през цялото време се съревновават, се срещат на улицата. Единият злобничко пита:
- Видях новата ти книга. Не можах да разбера, кой ти я е написал.
Вторият отговаря:
- Аз пък не мога да разбера, кой ти я е прочел?
Обама: Чу ли, избраха ме за президент!
Секретаря: Чух. Поздравления, господин президент!
Обама: Толкова много работа имам сега...Нищо, събота ще си отпочина...
Секретаря: Събота ви е работен ден.
Обама: Хммм... А неделя?
Секретаря: Също работен.
Обама: Излиза, че чак на някой празник ще почивам?
Секретарь: На празниците също ще работите.
Обама: Защо???!
Секретаря: Защото сте негър, господин президент.