Седят чукча и жена му.
Жената:
- Я, бял мъх лети…
Чукчата:
- Сняг се нарича.
Жената:
- Скоро железни птици ще прелетят.
Чукчата:
- Вертолети се наричат.
Жената:
- С тях ще дойдат хора… Теб ще те напият с огнена вода, дъщеря ти ще изнасилят, мен ще изнасилят, теб ще изнасилят…
Чукчата:
- Геолози, експедиция се наричат…
Един моторист си карал и блъснал едно врабче.Станало му жал.Взел го у тях сложил го в клетка,дал му вода и хляб.Когато врабчето се събудило се огледало и казало уплашено : - Решетки,хляб,вода убило съм моториста и сега съм в затвора.