Някаква баба седи на тротоара и плаче. Покрай нея минава борец:
- Какво става, бабо, защо плачеш?
- Изгубих си портмонето с 50 лева в него.
- Ето ти 50 лева, недей да плачеш!
- А ще ми върнеш ли и портмонето?
Чукчата си купува радио. Носи го вкъщи и решава да се похвали на роднините. Сядат около масата, слагат радиото по средата, чукчата натиска копчето и… нищо не става. Най-мъдрият от присъстващите казва:
- Ток му трябва.
Поглеждат - само една жица стърчи. Пъхват антената в контакта и пак чакат. След малко от апарата започва да излиза пушек. Най-мъдрият чукча казва:
- Ей сега диригента като си допуши цигарата и ще засвирят.