Невероятно самоуверен и горделив шеф на фирма събира служителите с признанието, че е сгрешил.
- Вие сте сгрешили? - възкликва един от присъстващите. - Не може да бъде!
- Да, - отговаря шефа. - Помислих, че съм сгрешил, но бях сгрешил.
Един човек си ходел по тротоара, но изведнъж някакъв с кола изгубил контрол и го бутнал леко.
Отвътре излязъл шофьорът и казал:
- Много се извинявам, не беше нарочно. Но пък да знаете само какъв късметлия сте, че ви бутнах днес - по професия съм шофьор на камион, ама днеска ми е почивния ден.