В германски затвор двама затворници си говорят:
— Заради евреите сме тука!
— Как така? Че то нали вече няма евреи в Германия?
— Именно. Ако имаше, те щяха да са в затвора.
Кеворкян:
"-Материални претенции към България имате ли?"
Симеон C.:
"-Как материални?"
Кеворкян:
"-Имуществени?"
Симеон C.:
"-Как? Не. От собствената си страна ! Не! От мене това няма да видите, независимо при какви обстоятелства, обстановки и положения – категорично не!"
(Разговор воден на 8 февруари 1990 г. и публикуван в книгата на Кеворкян "Разговори със Симеон Втори"