Иванчо се прибира един ден в къщи и отива при дядо си да му се похвали:
- Дядо, на обяд помогнах на една баба да пресече улицата.
- Браво бе, Иванчо, заслужи си 1 лев.
На другия ден Иванчо отива отново при дядо си, но този път води и Марийка:
- Днес двамата с Марийка помогнахме на една баба да пресече улицата.
- Браво и на двама ви, заслужихте си по 1 лев.
Марийка си тръгнала, Иванчо и дядо му останали на саме и дядото попитал:
- Днешната баба толкова зле ли беше, че двамата трябваше да й помагате?
- Не, просто бабата се дърпаше...
Един луд в психиатрията по цял ден стоял до някаква малка дупка в стената и гледал през нея.
По някое време един доктор решил да провери, казал му да се отмести и погледнал и той.
- Ама тук няма нищо! - казал докторът.
- Е, ти сега дойде и искаш да има, аз вече три години гледам и още нищо не съм видял…