Студентка в колежа закъсала по музика. След часа професорът я помолил да остане за да си поговорят. Заключил вратата и казал:
- Сега свири Ре минор на оная ми работа!
И ученичката започнала да му свири.
- Чудесно, сега продължи с До-мъжор!
И ученичката пак го поела.
- Много, добре, а сега гамата с Фа.
И ученичката пак го поела.
- А , колежке, тази гама ви куца. Утре в нас на цялостен изпит!
- казал професора.
Един луд в психиатрията по цял ден стоял до някаква малка дупка в стената и гледал през нея.
По някое време един доктор решил да провери, казал му да се отмести и погледнал и той.
- Ама тук няма нищо! - казал докторът.
- Е, ти сега дойде и искаш да има, аз вече три години гледам и още нищо не съм видял…