Геолог среща овчар и го пита:
- Дядо, колко вълна дават овцете ти за един сезон?
- Белите или черните? - пита овчаря.
- Ами, черните.
- Черните - 2 килограма.
- А белите?
- И белите - 2 килограма.
- А я кажи, колко паша им трябва на ден?
- Черните или белите? - уточнява овчаря.
- Ами, черните.
- Черните - 1 килограм.
- А белите? - любопитства геолога.
- И белите - 1 килограм.
Геолога ядосано:
- Ти сега, какво бъзикаш ли се с мен?
Защо постоянно питаш черните или белите, нали няма разлика?!!!!
- Ами, защото черните са си моите ... - отговорил овчаря.
(геолога е разбиране)
- А-а-а,ясно, а белите чий са ?
- Ами и белите са си мои ...
На един човек му бил много голям (60см) и решил
да отиде на една врачка.Тя му казала да намери
Блатото на жабите. Там да намери Великата жаба. Да я пита, дали ще се ожени за него.Всеки път когато му откаже ще му се смалява с 10см.
Речено-сторено.Питал я първи път.
- Жабо, ще се ожениш ли за мене?
- Не
Оп, смалил му се с 10см.Мисли- 50см, пак е много.
- Жабо, хайде ожени се за мене бе!
- Няма!
Хайде пак с 10см. Мисли пак.
- Абе 40см, много бе. Жабо, хайде де, ожени се за мене!
- Не бе!
Опаля станал 30см.
- Абе и 30 е много. Жабо, аде де ,ожени се за мене!
- Бе, ти не разбрали, НЕ НЕ и НЕ!